Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineceramikacolor blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
2159 odwiedzin | wpisów: 5, komentarzy: 1, artykułów: 4, obserwuje: 5

Gres Ceramika Color – poznaj zalety

autor: ceramikacolor blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Płytki tarasowe - Ceramika Color

Gres jest materiałem mrozoodpornym co sprawia, że możemy stosować go zarówno przy wykończeniach wnętrz, jak i na zewnątrz domu. Płytki gresowe cechuje odporność na wodę, dlatego świetnie sprawdzą się wmiejscach narażonych na jej działanie. Gres jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu wytwarzane z niego płytki mogąbyć bardzo duże.

Mrozoodporne płytki gresowe

Właściwość ta nabiera znaczenia w krajach północy, gdzie latem występują obfite opady deszczu, zimą pada śnieg, a temperatura spada poniżej zera. Gres powstał stosunkowo niedawno, bo dopiero w drugiej połowie dwudziestego wieku. Wcześniej stosowano zwykłe płytki ceramiczne, co wiązało się z występowaniem różnych problemów. Zwykłe płytki nie radziły sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi – głównie z mrozem.

Zobacz pomysły na jasną łazienkę: http://ceramikacolor.mojabudowa.pl/?id=232871 

Inaczej sytuacja wygląda wprzypadku gresu, który jest odporny na cykle zamarzania i rozmarzania oraz charakteryzuje się niską absorpcją wody. Gres osiąga takie właściwości dzięki materiałom, które wchodząw jego skład (drobno zmielony kwarc, skalenie i kaolin) oraz procesowi wytwarzania (formowane płyty prasowane są pod wysokim ciśnieniem, a następnie wypalane w bardzo wysokiej temperaturze).

Płytki łazienkowe - Ceramika Color

Sprawdź ofertę gresu Ceramika Color:  http://ceramikacolor.pl/pl.gres.html

Gres odporny na brud i zarysowania

Jednym z głównych walorów gresu jest jego niska nasiąkliwość, która wynosi zaledwie 0,5% co sprawia, że łatwo utrzymać go w czystości ponieważ płytki mają znikomą podatność na zaplamienia. Dla porównania: podłogowe płytki nie wykonane z gresu osiągają około 3%, klinkier do 6%, a płytki ścienne nawet powyżej 10%.

Gres jest bardzo twardym materiałem (powyżej 8 w skali Mohsa), dzięki czemu jest bardzo odporny na zarysowania i wytarcia. Jego zastosowanie pozwoli uniknąć efektu wydeptania często użytkowanych miejsc.

Wielkość płytki gresowej

Wysoka wytrwałość gresu wpływa na rozmiar płytek. Twardość tego materiału pozwala wyprodukować płytki o wielkości nawet 98,5x 65,5 cm, czyli zdecydowanie więcej niż w przypadku zwykłych płytek ceramicznych - Ceramika Color wychodzi naprzeciw zmieniającym się trendom i stale poszerza swoją ofertę.

Gres Ceramika Color - różne rozmiaryStatystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów:43239
Liczba wpisów:201867
Liczba komentarzy:854838
Liczba zdjęć:741126
Użytkownicy online:580